Wyszukaj

Edukacja:

Odwiedź stronę tutaj - Dowiedz się więcej tutaj - Sprawdź więcej tutaj - Odwiedź nas - Sprawdź teraz - kliknij tutaj - kliknij tutaj - kliknij tutaj - kliknij tutaj - Zaloguj Zagraniczne koncerny posiadają bardzo duży kapitał, skutecznie lobbują - w europejskim, lecz również polskim parlamencie, mają możliwość zatrudniać najlepszych prawników, itp. To powoduje, że zagraniczne firmy są sporo lepiej traktowane, niż polski biznes. Ciężko zaakceptować owy stan rzeczy. Naturalnie polscy biznesmeni również są nastawieni na czysty zysk, lecz przynajmniej zatrudniają w przeważającej większości Polaków. Gdy jakaś duża francuska czy angielska firma otwiera w naszym kraju placówkę, często dyrektorem jest nie Polak, lecz osoba z ich kraju. Kiedy kupujemy polskie towary wspieramy po prostu samych siebie. Służba zdrowia, autostrady albo rolnictwo - tego typu przykładów można dużo więcej podać, to coś jednak pokazuje!
Dzisiaj w ministerstwie edukacji powstaje gigantyczny gwar na temat lektur szkolnych. Należy przyznać, że w każdej jednostce uczniowie są zobowiązani do czytania publikacji. Lektury szkolne są zmartwieniem dużej grupy uczniów. Nikomu nie pragnie się ich odczytywać. Najgorsze dla nich są te dziejowe. Uczniowie nie kochają jak się ich do czegoś nagabuje. Pedagodzy języka polskiego namawiają do czytania lektur. Mało kto się do tego stosuje. Na stronach są streszczenia publikacji, które prędko się odczytuje. Nikomu się nawet nie przyśni odczytywać trylogii Sienkiewicza. To jakiś nonsens. W dzisiejszym świecie króluje Internet. Uczniowie totalnie nie zaglądają do lektur. Do egzaminów oraz testów przygotowują się z Internetu. Rodzice zdobywają książki i wydają pieniądze na marne. Wedle młodzieży wszystko co istotne mieści się w Internecie. Publikacje to koszmar polskiego szkolnictwa. Z roku na rok zmieniają się przepisy i wyrzucane są z dogmatu co poniektóre istotne książki. Resort zmniejsza listę lektur. Likwidowane są te lektury, które powinny być przeczytane, aby zrozumieć epokę literacką. Uczniowie wolą czytać książki fantastyczne niż książki, które są z góry narzucone.
Zdecydowanie warto w takim razie nieco bliżej zainteresować się firmami takimi jak na przykład ibcbet, bo takie zakłady mogą być fantastyczną zabawą właściwie dla nas wszystkich. Jeżeli tylko wykażemy się przy czymś takim odpowiednim i rozsądnym podejściem, to nie stracimy w taki sposób jakichkolwiek większych pieniędzy, a być może będziemy mogli nawet sporo zarobić.
Aktualnie UE jest w wielkim kryzysie. A więc nie ma dobrej prasy. Zwłaszcza w Internecie można przeczytać bardzo dużo opinii takich osób, które mówią, że najbardziej wskazanym rozwiązaniem jest to, aby wyjść z UE. Choć uważam, iż Unia jest zbyt socjalistyczna, a to nic dobrego - na dłuższą metę, to jednak nie bardzo widzę alternatywę. W końcu Polska nie jest mocarstwem, więc tak czy siak zawsze będzie pod jakąś obcą strefą wpływów. Jeżeli mamy do wyboru Unię Europejską, a Rosję, to rozsądek nakazuje być za Unią. Chociaż naturalnie Rosja to wspaniały kraj. Po prostu ogólnie nie pasujemy do siebie.